Zadanie 3. „Nie daj się wypalić” – międzyszkolna kampania informacyjna

Sprawozdanie z realizacji zadania nr 3 - ,,Nie daj się wypalić” –międzyszkolna kampania informacyjna

W ramach realizacji zadania 3  na stronie startowej szkoły, pod adresem www.zspnieklan.szkolnastrona.pl/arch, zamieszczona została informacja na temat zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy. Ponadto w szkole ogłoszono konkurs na wykonanie ulotki informacyjnej pod hasłem ,,Nie daj się wypalić”. Większość uczniów zainteresowanych  konkursem pracowała nad swoją ulotką wykorzystując różne techniki komunikacyjno-informacyjne. Mogli oni skorzystać również z porad nauczyciela informatyki oraz pracowni informatycznej uczęszczając na zajęcia koła informatycznego. Na wykonanie tego zadania uczniowie otrzymali 2 tygodnie. Następnie wszystkie prace zostały przesłane do nauczyciela informatyki i ocenione przez komisję konkursową, w skład której wchodzili: nauczyciel j. polskiego, sprawdzający zawartość merytoryczną i poprawność językową ulotki, nauczyciel informatyki, oceniający szatę graficzną oraz koordynator konkursu ,,Szkoła wolna od dopalaczy”. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni, a najbardziej trafne i najciekawsze ulotki  przesłano do szkół sąsiadujących w naszej gminie w ramach międzyszkolnej kampanii informacyjnej. Ulotki te zostały również zamieszczone na stronie internetowej szkoły, w zakładce Szkoła wolna od dopalaczy, jako informacja dla rodziców i opiekunów uczniów.