Zadanie 7. Zorganizowanie akcji „Pakt przeciwko dopalaczom”.

Zorganizowanie  akcji „ Pakt przeciwko dopalaczom”

„ Pakt  przeciwko dopalaczom”  - pod takim hasłem w marcu b.r. zbierano w  szkole podpisy tych , którzy mieli  cywilną odwagę powiedzieć głośno „ Nie” dopalaczom. Było to kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu „ Szkoła wolna od dopalaczy”, którego celem  jest uświadomienie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem środków odurzających i uzależniających.

Przed  podpisaniem paktu wychowawcy klas kolejny raz poruszyli  problem zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy. Uczniowie zostali również poinformowani  o społecznym  pakcie „Dopalacze kradną życie!”  podpisanym w siedzibie MSW przez panią premier, ministrów: edukacji, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości, zdrowia, administracji, a także przez rzecznika praw dziecka oraz przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych. Podkreślono tym samym fakt, że  nasza szkoła,  przygotowując „Pakt przeciwko dopalaczom”  przyłącza się do krajowej kampanii, której ambasadorami zostali  Jurek Owsiak i  Marcin Gortat.

Akcja zbierania podpisów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Nie wszystkich można było łatwo przekonać do podpisania „Paktu przeciwko dopalaczom”. Koordynatorzy projektu, wychowawcy klas oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego starali się jednak  przekonać wszystkich do idei walki z dopalaczami .

„ Pakt przeciwko dopalaczom” podpisało w sumie 74 uczniów gimnazjum oraz 72 uczniów szkoły podstawowej. Złożone podpisy są świadectwem solidarności uczniów w ogólnokrajowej walce z dopalaczami.