Zadanie 8. Zorganizowanie spotkania z osobą, która była uzależniona od narkotyków.

Projekcja filmu - wywiadu z osobą uzależnioną od  narkotyków.

Szkolne Dni Profilaktyki stały się doskonałą okazją do tego , by ponownie poruszyć na szerokim forum problem dopalaczy.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli zebranym na holu szkoły uczniom i nauczycielom , jak niebezpieczne mogą być konsekwencje zażywania środków odurzających i uzależniających, w tym dopalaczy. Uczniowie mogli również wysłuchać wywiadu z osobą , która była uzależniona od narkotyków, a to za sprawą  filmu „Piłem , brałem”.

Jego bohater to młody człowiek , bystry i inteligentny, który przez brawurę szybko wpadł w szpony  nałogu. W bardzo sugestywny sposób opowiada on  o swoich negatywnych doświadczeniach z tym związanych, wyjaśnia , jak łatwo pod wpływem narkotyków i alkoholu człowiek traci kontrolę nad swoim ciałem, nad swoim życiem. Bohater filmu pośród przyczyn sięgania po tego typu środki podaje nieśmiałość i samotność. Rozmówca daje jednak wyraźnie do zrozumienia, że środki uzależniające nie są  tutaj żadnym rozwiązaniem. Swoją historię opowiada, by ostrzec innych przed piekłem , jakie mogą sobie zafundować. Dlatego mówi zarówno o początkach, jak i konsekwencjach uzależnienia.

Uczniowie z nieukrywanym zainteresowaniem słuchali wypowiedzi swojego rówieśnika. Jego przykre doświadczenia, wstyd i cierpienie dają z pewnością wiele do myślenia, a taka lekcja na długo zostanie w pamięci.