Kilka słów o projekcie

Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Niekłaniu Wielkim realizuje projekt

w ramach rządowego programu  „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Niekłaniu Wielkim za pośrednictwem gminy Stąporków pozyskało środki z Rządowego programu na lata 2014-2016 „ Bezpieczna

i przyjazna szkoła” w roku 2016. Wniosek złożony do Wojewody Świętokrzyskiego o dofinansowanie realizacji zadania „ Działania dotyczące rozwijania postawy aktywności i twórczego działania wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej” otrzymał pozytywną ocenę Zespołu do Spraw Opiniowania Wniosków. W ramach realizacji zadania do końca 2016r. w szkole zrealizowane zostaną cztery projekty edukacyjne: „Budowanie wartościowych relacji społecznych w szkole , poszanowanie godności drugiego człowieka”, „Edukacja medialna jako narzędzie projektowania właściwych zachowań społecznych i zdrowotnych” , „Współpraca szkoły z rodzicami, jako skuteczne działania wychowawcze i profilaktyczne”, „Wychowanie do wartości   w mojej szkole i nasze umiejętności realizacji wartości  w codziennym życiu”. Pośród zaplanowanych działań znalazły się m.in. ognisko integracyjne dla rodziców, uczniów i nauczycieli, warsztaty z udziałem dziennikarza , wycieczka do Krakowa , wyjazd do Centrum Myśli Obywatelskiej w Kielcach na lekcję interaktywną, spotkanie z lokalną pisarką. Opiekunami projektów edukacyjnych realizowanych w szkole będą nauczyciele : p. Dorota Dąbrowska, p. Joanna Gębska, p. Ewa Słoka, p. Aneta Miążek.