Wizyta w radio

Wizyta w radiu

W piątkowy poranek, 7 października wybraliśmy się do stolicy naszego województwa. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od  podchodów na Skwerze Szarych Szeregów. Nasi uczniowie mieli za zadanie uzupełnić krzyżówkę, której bohaterami były osoby uwiecznione  na popiersiach kieleckiego deptaka. Było dużo zabawy i śmiechu. Następnie  odwiedziliśmy kieleckie radio „eM”. Dzięki uprzejmości dr Katarzyny Bernat i przemiliłych panów dziennikarzy  mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska codziennej pracy radiowca. Podlądaliśmy  „wejścia na żywo” i podziwialiśmy niebywałe opanowanie wszystkich dziennikarzy. Pełen profesjonalizm. Panowie odpowiadali na pytania dotyczące tajników przeprowadzania wywiadów i swojej ciekawej pracy. Na koniec wyrazili nadzieję, że między nami jest niejeden przyszły adept zawodu dziennikarza. Kto wie… Póki co przygotowujemy się do wykonania kolejnego zadania. Czeka nas przeprowadzenie wywiadu z osobami znanymi w naszej okolicy.

Podczas wycieczki mieliśmy także okazję odwiedzić „Muzeum lat szkolnych Stefana Żeromskiego”, pisarza niezwykle mocno związanego z naszym regionem.

Po obiedzie udaliśmy się do Zagnańska, w odwiedziny do Dęba Bartka, który mimo swego sędziwego wieku, nieźle się trzyma.