Tych Polaków trzeba znać- lekcja interaktywna.

27 października uczestnicy projektów realizowanych w ramach rządowego programu„ Bezpieczna i Przyjazna Szkoła brali udział w niezwykłej lekcji historii. Niezwykłej, bo przeprowadzonej w murach byłego więzienia zlokalizowanego w centrum Kielc. Obecnie mieści się tam Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Okazuje się, że w surowych murach więziennych i na kamiennych posadzkach zupełnie inaczej brzmią słowa o polskich patriotach, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę. Tadeusz Kościuszko, Bartosz Głowacki, Stanisław Staszic , Józef Piłsudski, Jan Piwnik „Ponury” to patrioci, których poznali bliżej nasi uczniowie podczas lekcji interaktywnej „Tych Polaków trzeba znać”. Gimnazjaliści  mieli również okazję zobaczyć symboliczny grób Bartosza Głowackiego znajdujący się w pobliżu katedry kieleckiej.

Spacerując główną ulicą Kielc uczniowie na dłużej zatrzymali się pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza, gdzie chętni przypominali wszystkim wiadomości na temat mistrza polskiej powieści historycznej.

Taka lekcja historii z pewnością długo będzie pamiętana  przez naszych gimnazjalistów.