Książka łączy pokolenia

W listopadzie rodzice, nauczyciele oraz uczniowie uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, organizowanym przez bibliotekę szkolną. Pani bibliotekarka zapoznała rodziców z nowościami w naszej bibliotece. W tym roku rzeczywiście jest ich sporo, ponieważ szkoła zakupiła książki  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Rodzice i uczniowie wymieniali się uwagami na temat  aktualnych trendów czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Wspominano także tytuły książek, jakie były popularne kilkadziesiąt lat wcześniej. Okazuje się, że wiele pozycji jest ponadczasowych, jak np. „Księga dżungli” R. Kiplinga czy „Dzieci z Bulerbyn” A. Lindgren. Wspólnie zastanawiano się także, jak zachęcić współczesną młodzież do czytania.

Pamiętamy przecież: „Kto czyta, żyje podwójnie”, jak powiedział Umberto Eco.