Kilka słów o projekcie......

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej korzystają z zajęć prowadzonych w nowej pracowni przyrodniczo-ekologicznej. Pracownia powstała dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i staraniom Urzędu Gminy w Stąporkowie. Jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne służące do prowadzenia zajęć z zakresu ekologii i ochrony środowiska, zarówno w sali lekcyjnej jak i w terenie. Zajęcia są prowadzone w czterech modułach:

- ochrona powietrza atmosferycznego i energia odnawialna,

- ochrona wód,

- ochrona gleb i powierzchni Ziemi,

- obserwacje, badania i pomiary przyrodnicze.

Poprzez obserwacje i doświadczenia prowadzone z wykorzystaniem zakupionych w ramach programu przyrządów, nasi uczniowie mają możliwość  poznawania  najbliższego otoczenia i zależności w nim panujących. Modele do wytwarzania bio-energii ,zestawy do badania powietrza, wody i gleby, przyrządy i mierniki do badania składników pogody, stacja meteorologiczna, przyrządy do obserwacji i pomiarów w terenie jak również gry dydaktyczne i quizy,  to tylko niektóre pomoce dydaktyczne znajdujące się na wyposażeniu pracowni , w której każdy uczeń znajdzie coś dla siebie i poprzez zabawę  będzie rozwijał swoje zainteresowania.