Zadanie 4. Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych

Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych

Dzisiejsze społeczeństwo, a zwłaszcza młodzież chętnie korzysta z portali społecznościowych.  Portale niosą ze sobą wspaniałe możliwości zdobywania informacji, kontaktów z innymi ludźmi, wymiany poglądów.  Nie ulega więc wątpliwości jak wiele zyskujemy.

Ale czy na pewno przynoszą nam same korzyści? Otóż nie. Nastolatkowie komentują posty i często obrażają innych użytkowników nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Dzieci i młodzież często nie wiedzą, że nawet po usunięciu tych wpisów mogą one krążyć wśród  tych, którzy z sieci korzystają. Niektórzy wręcz są uzależnieni od Facebooka, Snapchata  czy Instagrama.  Stają się one dla nich codziennością, bez której nie umieją żyć. Muszą jednak pamiętać, że każdego internautę obowiązuje netykieta oraz obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa w internecie.

Uczniowie naszej szkoły także masowo korzystają z w/w portali. Na zajęciach komputerowych oraz informatyki bardzo często poruszamy tematy związane z prawidłowym funkcjonowaniem w sieci. Bo żaden program, żaden człowiek nie uchroni nas od popełnienia błędu,  jeśli my nie będziemy mieć świadomości, iż źle postępujemy. Na podstawie przeprowadzonych dyskusji, dzieci wykonały  prace, które zamieszczamy poniżej.