Co nieco o działaniach Klubu 4H

Udział Klubowiczów w pracach klubu jest alternatywną formą spędzania wolnego czasu, umożliwia rozwijanie zainteresowań i pasji. Działania związane są  z realizacją projektów zewnętrznych i wewnętrznych proponowanych przez lidera klubu, a wynikających z potrzeb Klubowiczów i środowiska  lokalnego.

" Jesteśmy EKO"

1. Z okazji  Święta Drzewa  -  rajd edukacji ekologicznej na trasie Niekłań Wielki - "Gagaty Sołtykowskie",  spotkanie integracyjne  przy ognisku.
  2. Opieka nad skalniakiem przyszkolnym pielęgnacja i nowe nasadzenia roślin  miododajnych.
  3. Odnowienie poprzez pomalowanie oznakowania przyrodniczej ścieżki dydaktycznej naszego klubu.
  4. Apel z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, prezentacja efektów realizacji projektu badawczego " Czy woda źródlana i w stawie w Niekłaniu jest zanieczyszczona?", rozpropagowanie przygotowanych ulotek o jakości wód wśród uczestników spotkania.
  5. Sejmik ekologiczny podsumowujący realizację programu "Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej" prezentacja efektów realizacji projektu badawczego " Jak mieszkańcy naszej okolicy gospodarują odpadami? i drugiego "Niewidoczne lecz niezbędne powietrze, którym oddychamy".
  6. Rajd rowerowy do  źródeł  rzeki Kamiennej przy okazji zwiad terenowy  i inwentaryzacja "dzikich wysypisk" śmieci.

"Rywalizujemy w konkursach"

- z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS  "Żyje bez ryzyka" konkurs wiedzy o HIV/AIDS.

I miejsce -  klasa II OG, II miejsce -  klasa 7 PSP,  III miejsce -  klasa IIIa OG

- w ramach Powiatowego Sympozjum Ekologicznego w konkursie " Odnawialne źródła energii" zajęli czołowe miejsca: Bartosz Żak -  I miejsce, Misiowiec Tomasz -  II miejsce.

- z okazji Święta Polskiej Niezapominajki  konkurs ekologiczny  "Woda jest życiem". I miejsce- klasa IIIa OG, II miejsce -  klasa II OG , III miejsce -  klasa 7 PSP.

"Pomagamy "

Współudział w akcjach charytatywnych w naszej szkole:

- zbiórka nakrętek i  makulatury,

- "Piknik rodzinny" celem wsparcie finansowe rehabilitacji naszego niepełnosprawnego absolwenta.

Lider Klubu - Maria Telec

i Klubowicze