Jesień wokół nas

JESIEŃ WOKÓŁ NAS

Na świetlicy szkolnej kolejny tydzień tym razem poświęciliśmy na temat związany z piękną, kolorową porą roku - jesienią.
Dzieci dowiedziały się, że jesień to dobry czas na obserwowanie w przyrodzie zmian, takich, jak między innymi spadające z drzew kolorowe liście, odlatywanie ptaków do ciepłych krajów czy gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę. Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały prace plastyczne pt. jeżyki oraz Pani Jesień.  Natomiast  z plasteliny ulepiły grzybki i inne dary jesieni. Wykorzystując owoce np. gruszki, śliwki potrafiły stworzyć urocze zwierzątka np. jeże oraz myszki.  Na zajęciach nie zabrakło kompozycji wykonanych z prawdziwych liści, gałązek drzew, które dodały uroku świetlicy.  Przez cały tydzień dzieci śpiewały piosenkę o tematyce jesiennej, a także poznały dary jesieni – liście, kasztany, żołędzie, które można wykorzystywać podczas zabaw plastycznych.

Oto nasze małe „arcydzieła”