Zadanie 6. Jak spędzam wolny czas w sieci?”

Internet daje nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Zmienił on  całkowicie nasze życie, dzieci też. W obecnych czasach młodzież mając wolną chwilę rzadko wychodzi na świeże powietrze, aby pograć w piłkę, pojeździć na rowerze, pospacerować, czy chociażby pobawić się z psem. Wolimy wziąć do ręki telefon, włączyć komputer i oddać się przyjemności serfowania po sieci. Wbrew pozorom uczniowie naszej szkoły  dużo czasu  spędzają w sieci. Niektórzy są online non stop. Są tacy, którzy twierdzą, że dzień bez internetu jest dniem straconym. Zdecydowanie największa liczba dzieci wolny czas w sieci  spędza na rozrywce.

Na podstawie rozmów, pogadanek przeprowadzonych z uczniami  podczas zajęć,  można wywnioskować, iż są bardzo aktywni na portalach społecznościowych,  rozmawiają przez komunikatory. Facebooka, Twittera, Instagrama używają do kontaktów z kolegami i koleżankami.  Wielu uczniów klas czwartych, piątych, szóstej i siódmych wiele czasu spędza grając w gry komputerowe. Nieliczni oglądają filmy, słuchają muzyki, pobierają materiały potrzebne na zajęcia szkolne.Rozmawiając z dziećmi na temat spędzania wolnego czasu w sieci  poruszyliśmy problem bezpieczeństwa. Zostały przypomniane wszystkie zasady, które powinny uchronić nas od tego co złe.