Kot i pies-nasi przyjaciele

KOT I PIES – NASI PRZYJACIELE

Większość z nas ma w domu swojego pupila, jednak nie każdy wie, że 4 października nasze psy, koty, chomiki, świnki morskie, króliki i ... obchodzą na całym świecie swoje święto.

Miesiąc październik stał się doskonałą okazją do przypomnienia uczniom o podstawowych zasadach opieki nad zwierzętami domowymi, a także zwrócenia uwagi na los zwierząt w schroniskach.

Podczas zajęć świetlicowych przedstawiono uczniom różne rasy psów, wykorzystując książki   i atlasy zwierząt, a także czytaliśmy książeczki,  w których głównymi bohaterami były zwierzęta. Uczniowie zaprezentowali swoje artystyczne talenty, wykonując swoje ulubione zwierzątka  z plasteliny i modeliny oraz z kartki papieru. Na zajęciach plastycznych malowali psy i koty farbami, kredkami.  Opiekunowie świetlicy wielokrotnie  podkreślali, że zwierzęta domowe to nie zabawki. To przyjaciele, którzy ufają nam bezgranicznie, dlatego jeśli decydujemy się na kupno jakiegoś zwierzaka, to musimy nauczyć się być za niego odpowiedzialni.