Zadanie 7. Przygotowanie plakatu pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”.

Siódme zadanie konkursowe – wykonanie plakatu pod hasłem ”Uczeń bezpieczny w sieci” cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej  szkoły. Do jego realizacji przystąpili uczniowie klas piątych, szóstej i siódmych.

Nauczycielka plastyki ogłosiła konkurs na najciekawszą pracę. Uczniowie wykonywali swoje prace w sposób dowolny, m.in. przygotowali plakaty w grupach, indywidualnie, a także jako zespoły klasowe. Jury składające się z opiekunów Samorządu i nauczyciela plastyki wyłoniło kilka najlepszych prac, które zostały nagrodzone i zaprezentowane na gazetce szkolnej Samorządu Szkoły Podstawowej. Zadanie to było dla uczniów nie tylko możliwością zaprezentowania swoich zdolności plastycznych, lecz także stworzyło im okazję do podzielenia się swoją wiedzą na temat  jakie zasady stosować, aby być bezpiecznym w internecie.