Ślubowanie klasy I

„Teraz już ślubować z honorem możemy ,jak być dobrym uczniem doskonale wiemy”-  ślubowanie klasy I Szkoły Podstawowej im. Karola Niedzielskiego "Dobosza " w Niekłaniu Wielkim.

Dzień 24 października 2018 r. był szczególną datą dla pierwszoklasistów, gdyż zostali przyjęci przez Panią Dyrektor Teresę Pokusę w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Niedzielskiego "Dobosza " w Niekłaniu Wielkim. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć Pani Dyrektor Teresy Pokusy, Pani Wicedyrektor  Elżbiety Ślusarczyk, wychowawczyni Iwony Rybickiej, nauczycieli, kolegów i koleżanek oraz najważniejszych osób w życiu pierwszaków - ich rodziców. Swoją obecnością w tym wspaniałym dniu  zaszczycili nas pani burmistrz Dorota Łukomska, radni: pan Jacek Kołodziej i pan Maciej Pokusa  oraz prezes ZNP pani Teresa Polak.

Zanim milusińscy z klasy pierwszej zostali prawowitymi uczniami naszej szkoły, musieli zaprezentować to, czego już się nauczyli. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wykazali się dużą wiedzą  o naszej ojczyźnie, a także znajomością zasadach dobrego wychowania.

Po przedstawieniu rozpoczęła się najważniejsza część ceremonii – ślubowanie i pasowanie na uczniów. Uczniowie otrzymali pamiątki od zaproszonych gości, Pani Dyrektor i rodziców. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ”