Poznajemy różne zawody

POZNAJEMY  RÓŻNE  ZAWODY  - STRAŻAK

Strażak to jeden z ulubionych zawodów przedszkolaków. We wrześniu mieliśmy okazję porozmawiać ze strażakami z OSP z  Niekłania , a także z Końskich. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali specjalne urządzenia, jakimi dysponują podczas akcji ratowniczych, zarówno przy gaszeniu pożarów, ale też ratując życie ludzi , którzy ucierpieli w wypadkach samochodowych lub innych niebezpiecznych sytuacjach zagrażających życiu. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka to bardzo odpowiedzialny i niebezpieczny zawód, przynoszący wiele satysfakcji. Przedszkolaki uczestniczyły również w ćwiczeniach ewakuacyjnych szkoły.