Przedszkolaki w 100 Rocznicę dla Niepodległej

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada 2018r

„DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA                                                                                                                                                 JEDENASTY  LISTOPADA

TYM, CO PADLI ZA OJCZYZNĘ

HOŁD WDZIĘCZNOŚCI POLSKA SKŁADA.

I MY PRZEDSZKOLACY O TYM PAMIĘTAMY

I DLATEGO DZISIAJ TU SIĘ SPOTYKAMY.”

Przedszkolaki brały udział w uroczystym apelu szkolnym ( 9.11.2018r) pod hasłem „Biało-czerwoni”, w którym Marysia Boruń zaśpiewała piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem. Dziewczynką fajną   i chłopakiem. Kochamy Polskę z całych sił……..”, natomiast cała grupa wyrecytowała wiersz - ”Powiewa flaga” – Cz. Janczarskiego .Dzieci brały udział w  szkolnej akcji pod tym samym tytułem. Polegała ona na tym, że tego dnia uczniowie  i przedszkolaczki przyszli do szkoły odświętnie ubrani, mając na sobie stroje w kolorach czerwonym i białym.

Ten dzień był dla całej społeczności uczniowskiej dniem wyjątkowym, ponieważ uczestniczyliśmy także w ogólnopolskiej akcji pt. „Rekord dla Niepodległej”. Z dumą i powagą odśpiewaliśmy Hymn Polski dokładnie  o godz. 11.11.

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości poprzedziły zajęcia,  na których dzieci zdobywały wiedzę na temat Ojczyzny oraz uczyły się śpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.

Wychowawczyni: Dorota Gibała