Opieka nad Miejscami Pamięci Narodowej w Niekłaniu i okolicy.

Kształtowanie uczuć miłości do ojczyzny oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, to zadania realizowane przez uczniów i opiekunów naszej szkoły.  Jednym z ważnych działań podejmowanych przez szkołę  i naszych uczniów jest opieka nad Miejscami Pamięci Narodowej –, które znajdują się na terenie naszej miejscowości i w jej okolicy.

W tradycję szkoły wpisało się pielęgnowanie pomników i otoczenia wokół nich, prace wykonywane są w ciągu roku szkolnego, ze szczególnym uwzględnieniem świąt i rocznic ważnych wydarzeń historycznych, w które zapalane są znicze. Taka forma edukacji patriotycznej i obywatelskiej przynosi trwałe efekty w postaci bezpośredniego zaangażowania uczniów i opiekunów w kultywowanie pamięci przodków i przyczynia się do wzrostu poczucia tożsamości narodowej młodych Polaków.