Wieczornica „Śpiewamy dla Niepodległej”

W czwartek 28 lutego w naszej szkole odbyła się  niezwykła impreza, wieczornica pod nazwą „Śpiewamy dla Niepodległej”. Na uroczystość przybyło ponad 60 osób, którzy zapragnęli wspólnie pośpiewać patriotyczne i żołnierskie pieśni. Ponieważ uroczystość odbyła się wieczorem, światło świec wspaniale współgrało z nastrojową muzyką, wszechobecnym śpiewem oraz kawiarnianym klimatem sali. Wszyscy goście śpiewali między innymi takie pieśni jak: „Modlitwa Armii Krajowej”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Polskie kwiaty”, „Rozkwitały paki białych róż”, „Raduje się serce” ,„Deszcz jesienny” czy „Płynie Wisła, płynie”.   Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: pani Teresa Polak, pan Bronisław Niedzielski, pan Maciej Pokusa, pan Jacek Kołodziej, pan Ignacy Dobrowolski oraz wielu innych znakomitych gości. Na nasze zaproszenie przyjechała pani Ewa Gula  z MGOKiS  w Stąporkowie, która przy dźwiękach gitary śpiewała wraz z zespołem „Sonore” i „Asumpt” oraz pan Sebastian Moczarski, który wystąpił solo, a także wspierał muzycznie wspaniały występ pań  ze stąporkowskiej „Senioriady”. Śpiewały także: Alicja Wożniak, uczennica z PSP  w Stadnickiej Woli, Natalia Boruń z PSP nr 2 W Stąporkowie oraz  pani Magdalena Szustak.

Naszą szkołę reprezentowały: przedszkolaczki wraz z panią Dorotą Gibałą, oddział przedszkolny wraz z paniami: Katarzyną Niebudek, Agnieszką Kurp, „Szkolne Nutki” wraz  z paniami: Joanną Boruń  i Mariolą Słoką, klasa Va wraz z panią Ewą Słoką oraz VII B wraz z panią Jolantą Szkurłat.

Wszystkim, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do zorganizowania wieczornicy, składamy serdeczne podziękowania.