Jesteśmy przedszkolem młodych patriotów

Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty i ty

Jednym z zadań przedszkola jest kształtowanie wśród dzieci postaw patriotycznych. Przedszkole we współpracy z rodzicami przygotowuje dzieci do życia w społeczeństwie, kształtuje poczucie tożsamości narodowej, a także uczy okazywania miłości i szacunku swojej małej i wielkiej Ojczyźnie. Dzieci z naszej szkolnej zeróweczki bardzo aktywnie biorą udział we wszystkich działaniach, dzięki którym zapoznają się z historię naszej okolicy oraz kraju. Wszystkie dzieci były na wycieczce po najbliższej okolicy i poznały najbardziej charakterystyczne miejsca w Niekłaniu oraz legendy i opowieści z nimi związane. Wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych  ph.  „Nasza Biało-Czerwona” w wykonaniu muzyków  filharmonii kieleckiej.

W ramach projektu „Przedszkole Młodych Patriotów”

ü  przygotowaliśmy kotyliony w barwach narodowych;

ü  przypomnieliśmy sobie jakie są nasze symbole narodowe;

ü  każde dziecko wykonało własnoręcznie polską flagę i godło;

ü  nauczyliśmy się śpiewać wszystkich zwrotek naszego hymnu narodowego;

ü  zapoznaliśmy się z historią powstania naszego państwa słuchając ilustrowanej legendy „O Lechu i Orle Białym”

ü  poznaliśmy najważniejsze wydarzenia  historyczne związane z naszym krajem podczas prezentacji filmu animowanego;

ü  wystąpiliśmy podczas uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wszyscy zaprezentowaliśmy nasze barwy narodowe oraz wyrecytowaliśmy wiersz i zaśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”;

ü  odwiedziliśmy kącik patrona naszej szkoły- ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza”  i rozmawialiśmy na temat patriotycznych postaw żołnierzy w czasie wojen i obecnie;

ü  utworzyliśmy „Kodeks Postaw Patriotycznych”

Przygotowaliśmy pieśni patriotyczne i zaprezentowaliśmy je podczas Wieczornicy poświęconej Pamięci Żołnierzy Wyklętych.