Akcja "Czyste ręce - czysta szkoła"

Akcja "Czyste ręce -  czysta szkoła"

Uczniowie naszej szkoły od 05.03.2019 r. do 12.03.2019 r.  brali udział w działaniach koordynowanych przez Klub 4H i PCK  pod hasłem „Czyste ręce - czysta szkoła”. Głównym celem akcji było przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed chorobami określanymi mianem "Chorób brudnych rąk".  Akcja adresowana była do uczniów kl. IV-VIII i oddziału gimnazjalnego.

W pierwszych dniach akcji w łazienkach wywieszone zostały dokładne instrukcje mycia rąk przy umywalkach i  hasła- rymowanki dotyczące również tego tematu.

W klasach odbyły się pogadanki na temat znaczenia mycia rąk w życiu codziennym. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali plakaty dotyczące akcji „Czyste ręce ....", które później zostały wywieszone  w formie wystawy podczas apelu . Podczas ogólnoszkolnego  apelu opiekun Klubu 4H  przeprowadził prelekcję wzmocnioną prezentacją multimedialną  na temat "Choroby brudnych rąk" - przyczyny, skutki i sposoby zapobiegania.

Udział w akcji „Czyste ręce....” był dla uczestników ciekawą formą edukacji w dziedzinie dbania o higienę. Wyrobione w dzieciństwie nawyki procentują bowiem przez całe życie.

Opiekunowie: Maria Telec

Marzena Augustyniak