Powitanie wiosny

21 marca w naszej szkole w  niecodzienny sposób witano wiosnę. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w wyborach na „Panią Wiosnę”.  Maluchy miały za zadanie zaprezentować swoje wspaniałe, przygotowane specjalnie na tę okazję stroje, odpowiadać na szereg zagadek o wiośnie, a także zatańczyć do wesołej piosenki. Zabawy było co niemiara.

W kolejnej części dnia odbył się konkurs „Mam talent”, podczas którego uczniowie ujawniali swoje zdolności. Były śpiewy, tańce, rysowanie. Jeden z uczestników, Bartek, udowodnił swój talent licząc w 10 językach do 10! Inny chłopiec, Kuba, pokazał, że   w niezwykły sposób potrafi wyginać swoje palce. Taki z niego talent! Wszystkich zachwycił także uroczy występ dzieci z oddziału przedszkolnego, które zatańczyły twista. Symbolicznie wyłoniono zwycięzców, ale tak naprawdę, to wszyscy prezentowali się wspaniale.

Na koniec odchodów „Pierwszego Dnia Wiosny” najstarsze klasy w humorystyczny sposób przeprowadziły wybory na „Panią Wiosnę”. Odbył  się także quiz wiedzowy „Jeden z dziecięciu”.

Nad przebiegiem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski w składzie: Julia Domagała, Małgosia Urban, Jakub Małyska i Bartek Żak wraz z licznymi pomocnikami: Izą Sidor, Mają Matuszczak, Agatą Olszyną, Pauliną Ratajską i  Kacprem Maślakiem.  Młodzieżą opiekowały się panie: Ewa Słoka, Urszula Pronobis, Joanna Boruń, Katarzyna Niebudek, Agnieszka Kurp,  Jolanta Szkurłat, Mariola Słoka.

No, teraz to Wiosna musi już przyjść. Koniecznie.