Konkurs "Badźmy bezpieczni"

„Bądźmy bezpieczni”

21 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza”  w Niekłaniu Wielkim obył się  gminny etap konkursu „BĄDŹMY BEZPIECZNI” . Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Burmistrza Stąporkowa, przy współudziale  instytucji wspomagających: Powiatowej Komendy Policji w Końskich, Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Końskich, Komisariatu Policji w Stąporkowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Niekłaniu Wielkim, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Stąporkowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stąporkowie. W  konkursie wzięli  udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej,Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim oraz Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 2  w Stąporkowie.

Konkurs „Bądźmy bezpieczni” ma na celu rozwijanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym , jak również  rozwijanie  umiejętności  radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Konkurs składał się  z czterech konkurencji.

Pierwsza część obejmowała   test z przepisów ruchu drogowego, wiedzy przeciwpożarowej, bezpieczeństwa dnia codziennego. Brało w niej udział po 5 uczniów z każdej szkoły. Zadania konkursowe oceniała komisja w składzie: starszy kapitan Mariusz Czapelski , p. Joanna Domagała. Zwycięzcami w tej części konkursu zostali:

I miejsce- Oliwia Stoińska, Publiczna Szkoła Podstawowa NR1 im. Kornela Makuszyńskiego  w Stąporkowie

II miejsce-Dawid Moczarski, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie

III miejsce-Małgorzata Mączka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Stąporkowie.

W konkurencji drugiej  uczniowie musieli się wykazać sprawnością podczas jazdy na rowerze po torze sprawnościowym. Z każdej szkoły zakwalifikowano dwóch uczniów. Tę sprawność oceniało jury w składzie: aspirant  Łukasz Morka, aspirant Artur Rokita . Najlepszi w tej konkurencji byli:

I miejsce-Paweł Kwiecień, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim

II miejsce-Jakub Kujawski, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej,

III miejsce-Jakub Madej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Stąporkowie.

W trzeciej  konkurencji uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami z zakresu pomocy przedmedycznej. Z każdej szkoły do tego zadania  wytypowano dwóch uczniów.

Umiejętności uczniów w tej dziedzinie oceniali:- ratownik medyczny ,p.Marcin Pytlos oraz

-pielęgniarka szkolna p.Anna Lisowska.   Najlepsi w tej dziedzinie byli:

I miejsce- Oskar Domagała i Kacper Pelc, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Stąporkowie.

II miejsce-Natalia Baran, Adam Młodawski, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie

III miejsce-Małgorzata Urban, Łaukasz Walczyk- Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim

Ostatnią konkurencją  był konkurs plastyczny  Z każdej szkoły wybrano trzy najlepsze prace uczniów., które oceniała  komisja konkursowa w składzie: p.Katarzyna Sorn  oraz p.Iga Bielecka Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce-Michał Adamczyk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim

II miejsce-Szymon Milner, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie

III miejsce- Kamil Zarzycki, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie

Po podsumowaniu wszystkich wyników Certyfikat bezpieczeństwa „Jesteśmy bezpieczni 2018/2019” za najwyższą liczbę uzyskanych punktów otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe i upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Szkoła dziękuje   instytucjom oraz sponsorom zaangażowanym w realizację konkursu:

Burmistrzowi Stąporkowa,

Miejsko-Gminnemu  Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Stąporkowie,

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stąporkowie,

Komisariatowi Policji w Stąporkowie,

Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Końskich,

Ochotniczej Straży Pożarnej w Niekłaniu Wielkim,

Powiatowej Komendzie Policji w Końskich,

Ratownikowi medycznemu, p. Marcinowi Pytlosowi

Firmie Henkel Polska– Stara Góra,

Bankowi  PKO BP w Stąporkowie,

Nadleśnictwu w Stąporkowie,