Pasowanie na czytelnika

W maju nasze pierwszaczki uczestniczyły w ważnym wydarzeniu. Otóż z racji tego, że  znają już wszystkie litery i mogą samodzielnie czytać książki, pani bibliotekarka wraz z zaprzyjaźnionymi elfami z aktywu bibliotecznego                       do którego należą chłopcy  z klasy IVA,  pasowała ich na czytelnika.

Młodzi czytelnicy musieli jednak wcześniej wykazać się nielada umiejętnością- każdy uczeń musiał przeczytać na głos fragment bajeczki „Trzy świnki”. Uczniowie stwierdzili, że to dla nich bułka z masłem i rzeczywiście poradzili sobie świetnie. Pani bibliotekarka swą czarodziejską różdżką pasowała następnie młodych adeptów czytelnictwa. Każdy dostał także pamiątkową zakładkę. Od tego dnia uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi czytelnikami.