Koncert charytatywny „Dla Bartusia”

W sobotę 8 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Niedzielskiego „Dobosza”  w Niekłaniu Wielkim zorganizowała koncert charytatywny dla Bartusia,  ucznia miejscowej szkoły wymagającego stałej rehabilitacji i leczenia. Podczas imprezy odbyły się rodzinne biegi przełajowe oraz  turniej piłki siatkowej. Na szkolnej scenie tańcząc i śpiewając, wystąpili uczniowie  oraz zaproszeni wykonawcy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie: pani Ewa Gula z zespołem „Asumpt”i Pan Sebastian Moczarski. Swój talent wokalny zaprezentował także pan Marian Domagała,  a pani weterynarz Donata Bała zachwyciła wszystkich pokazem swych  sznaucerów olbrzymich. Pani kosmetyczka Aneta Sroka oferowała zabiegi pielęgnacyjne,  a pani Magdalena Słowik popcorn i schłodzoną wodę  z miejscowego źródełka.  Nad bezpieczeństwem  w tym niezwykle upalnym dniu czuwał pan Marcin Pytlos, zaprzyjaźniony ratownik medyczny.  Przeprowadził on prelekcję na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Na koncert przybyli także niekłańscy strażacy w asyście pana Leona Guli. Dzięki nim dzieciaki mogły posiedzieć w prawdziwym wozie strażackim,  obejrzeć pokaz umiejętności strażackich czy po prostu schłodzić się pod kurtyną wodną. Maluchy, które biegały z pomalowanymi buźkami, były zachwycone. Punktem kulminacyjnym imprezy okazała licytacja wspaniałego tortu i obrazów podarowanych na aukcję.  Nauczyciele i rodzice uczniów oferowali gościom kawę, herbatę oraz pyszne słodkości. Ogromnym powodzeniem cieszył się kiermasz „Mydło i powidło” na którym można było za parę złotych kupić książki, biżuterię czy inne drobiazgi.  Na zakończenie odbyła się wspaniała zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Dziadek. Impreza okazała się niezwykłym wydarzeniem  integrującym ludzi o wielkich sercach i pozytywnej energii.

Jednocześnie Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski informują, że podczas koncertu charytatywnego oraz kiermaszu książek łącznie zebraliśmy   dla naszego Bartusia

kwotę 3730, 00 zł.

Organizatorzy składają  ogromne podziękowania uczniom, ich rodzicom, dyrekcji, nauczycielom,  pracownikom administracji, darczyńcom  oraz każdemu, kto w jakikolwiek  sposób przyczynił się do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że są wśród nas osoby o ogromnych sercach  i pełne pozytywnej energii!!!

DZIĘKUJEMY!!!! RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO!!!