Spotkanie z policjantem na temat „Bezpieczeństwa i zaufania w Internecie”

Działanie:

Zorganizowanie spotkania z policjantem na temat

„Bezpieczeństwa i zaufania w Internecie”

Dzisiejsza młodzież większość swojego wolnego czasu poświęca na „surfowanie” w Internecie. Najważniejsze dla ich bezpieczeństwa jest świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie z tego narzędzia kontaktu ze światem. Policjanci rozmawiali z młodzieżą  o tym, jak być bezpiecznym w sieci.

W maju  roku policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Końskich spotkali  się  z uczniami PSP w Niekłaniu Wielkim. Zajęcia dotyczyły bezpiecznego korzystania z Internetu i cyberprzemocy w sieci, a także odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

W ramach spotkania kilkudziesięciu uczniów zapoznano  z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci i młodzież dowiedziały się także, że osoby korzystające z Internetu nie są anonimowe. Policjanci informowali uczestników spotkania, że nie można nikogo obrażać i ośmieszać negatywnymi komentarzami umieszczanymi na popularnych portalach społecznościowych. Młodzież usłyszała, że na pozór niewinne zdjęcie umieszczone w Internecie może być powodem sporych kłopotów. Dzieje się tak, jeżeli znajdująca się na nim osoba nie zgadza się   na jego publikację.

Dzięki spotkaniu z przedstawicielami policji:

v  przypomnieliśmy sobie wady i zalety korzystania z Internetu

v  uświadomiliśmy sobie konsekwencje zachowań, wynikających z niewłaściwego korzystania z mediów społecznościowych

v  wśród całej społeczności szkolnej wzrośnie świadomość poczucia bezpieczeństwa i  wzajemnego zaufania