Zorganizowanie akcji „Przerwa na wesoło”

Działanie:

Zorganizowanie akcji „Przerwa na wesoło”, służącej twórczemu wykorzystaniu długiej przerwy przez młodszych uczniów.

W ramach realizacji programu „Szkoła z Klasą 2.0” Samorząd Uczniowski wspierany przez chętnych uczniów postanowił zagospodarować czas tak zwanej „długiej przerwy”, podczas której najbardziej nudzi się najmłodszym uczniom. Od marca zainicjowaliśmy wspólnie  z wychowawcami i uczniami  szereg zabaw słowno-ruchowych dla naszych milusińskich. Młodzież szkolna, niejednokrotnie poprzebierana za postacie z bajek czytała ciekawe baśnie i bajki, zapraszała najmłodszych  do zabaw ruchowych takich jak: „Jedzie pociąg z daleka”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Chodzi lisek koło drogi”,  czy Tańczymy labada”. Dzieciaki były zachwycone, mogąc  w kontrolowany i bezpieczny sposób spożytkować swoją energię. Samorząd Szkolny zorganizował także wydarzenie pt. „Dawno, dawno temu, czyli kronika szkolna” w ramach którego uczniowie cały dzień przeglądali kroniki naszej szkoły, odszukując znajome twarze i przypominając sobie wydarzenia  ze swojego klasowego życia. Śmiechu było co niemiara!