"Europejski Tydzień Sportu" Niekłań 2019

Sportowo znaczy zdrowo

W dniu 23 września przeprowadzono Międzyklasowy Turniej Ringo (kl.IV-VI ), w którym brały udział 42 dziewczęta. Natomiast chłopcy uczestniczyli w Turnieju Mini Piłki Nożnej (28 zawodników). Młodsi uczniowie  z kl.I-III  bawili się w "Małych Siłaczy" przeciągając linę (69 osób). Przedszkolaki uczestniczyli w zabawowym turnieju "Przedszkolaki na sportowo" (42 osoby).

24 września miały miejsce następujące wydarzenia: Dance aerobic dla klas IV-V (46 osób), turniej siatkówki dla klas VI (czwórki mieszane), a dla klas VII - szóstki mieszane (47 osób). Kolejnym wydarzeniem w tym dniu była gra rekreacyjna "Dwa ognie" dla klas I-III (68 os.).

W środę, 25.09, odbył się międzyklasowy turniej piłki siatkowej dla chłopców i dziewcząt z kl.VIII (34 os.), zwinnościowe tory przeszkód dla klas IV-V (46 os.) oraz Aerobic "Dzieci - dzieciom" dla klas młodszych (27 os.).

26 września przeprowadzono turniej gier i zabaw dla klas I-III (69 os.), konkurencja "Kto silniejszy" kl.IV-VI (83 os.) oraz turniej badmintona (53 os) dla klas VII-VIII.

W piątek - 27.09 - uczniowie brali udział w sprawnościowym torze przeszkód dla kl.I-III (69 os.), natomiast klasy V-VI  uczestniczyły w turnieju badmintona (70 os.).

W ostatni dzień ETS w naszej szkole - 30 września  -  odbył się Tęczowy aerobic przedszkolaków (35 os.), międzyklasowe rozgrywki w piłkę koszykową (kl.V, VI, VIII) - 48 dziewcząt  oraz międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną - 36 chłopców.

Oprócz wydarzeń sportowych w naszej szkole odbyły się następujące imprezy towarzyszące:

- Prelekcja na temat "Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie człowieka" - kl.I-III (wychowawcy klas), klasy IV-VI (nauczyciele w-f)

- Prelekcja na temat "Zdrowy tryb życia, znaczenie prawidłowej diety w życiu każdego człowieka" przeprowadzona przez Panią Beatę Sabuk z Poradni "Dobry Dietetyk" w Stąporkowie (kl.VII-VIII)

- Spotkanie z trenerem piłki nożnej  - Panem Jakubem Chrzanowskim

- Prelekcja "Dlaczego warto uprawiać sport"

- Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez nauczyciela w-f

- zajęcia na świetlicy mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia (wydzieranka "Owoce i warzywa", koszyk zdrowej żywności, zdrowe zwierzątka z owoców i warzyw - jeżyki z gruszki, myszki ze śliwki, zdrowe kanapki i sałatki owocowe).

W działania zaangażowała się dyrekcja szkoły, wychowawcy klas, rodzice i cała społeczność szkolna. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i starszych uczniów. Koordynatorami wydarzeń byli nauczyciele wf – Jolanta Szkurłat i Artur Bała.