Ślubowanie klasy I

„My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas.
Śmiało do niej dziś wkroczymy, bo nauki nadszedł czas” –  ślubowanie  klasy I
Dzień 22 października 2019r. był ważnym dniem dla pierwszoklasistów, gdyż zostali oni przyjęci przez Panią Dyrektor Teresę Pokusę  w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim.
Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć Pani Dyrektor Teresy Pokusy, Pani Wicedyrektor Elżbiety Ślusarczyk, wychowawczyni Iwony Stępień, nauczycieli, kolegów i koleżanek oraz najważniejszych osób w życiu pierwszaków
- ich rodziców.
Gośćmi w tym wspaniałym dniu byli: pani burmistrz Dorota Łukomska, radny pan Jacek Kołodziej, prezes ZNP pani Teresa Polak.
Zanim milusińscy klasy pierwszej zostali prawowitymi uczniami musieli zaprezentować to czego się już nauczyli i przejść kilka prób: próbę mądrości, uśmiechu, zręczności, śpiewu, wykazać się znajomością przepisów drogowych, umiejętnością liczenia. Musieli pokazać jaką są klasą oraz wykazać się znajomością zasad dobrego wychowania. Po zaliczeniu wszystkich prób na medal i wykazaniu się nie lada umiejętnościami , dzieciaki poprosiły Panią Dyrektor o pasowanie. Nastąpiła najważniejsza część ceremonii – ślubowanie i pasowanie na uczniów.
Uczniowie otrzymali pamiątki od zaproszonych gości, Pani Dyrektor i rodziców. Po oficjalnej uroczystości przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.