Niekłański Październik

W kalendarzu  uroczystości patriotycznych odbywających się w murach naszej szkoły bardzo ważne miejsce zajmuje Niekłański Październik. To wspomnienie wszystkich, którzy w czasie II wojny światowej oddali swe życie walcząc o wolna Polskę na Ziemi Niekłańskiej. Tegoroczne obchody rozpoczęła msza święta, którą 20 października o godz. 10.00. odprawił ks. proboszcz Zbigniew Ścierski. Następnie liczne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikami w Niekłaniu, Furmanowie i wielkiej Wsi oraz na grobach bohaterów na miejscowym cmentarzu.

W murach szkoły o dużych tradycjach niepodległościowych zaproszeni goście, rodzice i mieszkańcy Niekłania mieli okazję obejrzeć program artystyczny, w którym młodzież powróciła do historii lokalnych bohaterów. Wzruszenie obserwatorów wywołał przedstawiony  przez  młodych artystów program artystyczny, który otworzyły znane oraz przygotowane specjalnie na te okazję utwory muzyczne oraz poetyckie.