Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez MEN ,,Szkoła Pamięta’’
Celem tej inicjatywy jest upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń. W ramach akcji „Szkoła pamięta” podejmowanych będzie wiele działań:
•    uporządkowanie i odwiedzenie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszym regionie, odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci
•    zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;

•   posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów,
•    odwiedzenie grobów zmarłych nauczycieli z naszej placówki
•    zorganizowanie wystawki upamiętniającej ważne wydarzenie dotyczące naszej miejscowości

„Szkoła pamięta

Pamiętajmy o ich losach,

bohaterskim tym wyczynie.

Niechaj pamięć o ich męstwie

nigdy w ludziach nie zaginie.

"Cześć i chwała bohaterom!"

- wykrzyknijmy wszyscy razem.

Bowiem pamięć oraz wdzięczność

– naród musi dać im w darze.

K.Suchoń

Wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się do akcji MEN -„Szkoła pamięta” i w dniu 25 października 2019 r. uczestniczyły w wycieczce na miejscowy cmentarz parafialny. Przedszkolaki zapaliły znicze na grobach żołnierzy i partyzantów poległych w czasie II wojny światowej, na grobie powstańca z 1863roku oraz na grobie patrona naszej szkoły ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza”.  Dzieci w skupieniu wysłuchały krótkiej historii o bohaterach związanych z naszą miejscowością. Na koniec uczciły pamięć poległych minutą ciszy.

W szkole przedszkolaki obejrzały wystawę upamiętniającą ważne wydarzenia z udziałem lokalnych kombatantów, odwiedziły kącik  poświęcony Zdzisławie i Stanisławowi Bytnarom – kierownikom i nauczycielom szkoły w Niekłaniu Wielkim oraz patronowi naszej szkoły ppor. Karolowi Niedzielskiemu „Doboszowi”. Zerówkowicze rozpoznawali  na zdjęciach z wystawy patriotycznej miejsca pamięci

z naszej okolicy.

Dzieci przypomniały również, kto mieszka przy ulicach, których nazwy upamiętniają bohaterów walczących o naszą wolność.