Jubileusz Szkoły

Pod Hasłem ,Są takie miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina" odbyła się uroczystość 40- lecia oddania do użytku obecnego budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim. O godzinie 9.00 w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca odbyła się msza św. w intencji byłych i obecnych pracowników i uczniów placówki, którą odprawił ksiądz proboszcz  Zbigniew Ścierski. Po jej zakończeniu wszyscy obecni udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Przybyłych, gości byłych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i uczniów powitała Pani Dyrektor Teresa Pokusa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. członek Zarządu województwa świętokrzyskiego p. Mariusz Gosek, przedstawiciel kuratorium oświaty w Kielcach p. Andrzej Jakubiec, Wicestarosta Konecki- p. Wiesław Skowron, Burmistrz Stąporkowa - p. Dorota Łukomska, Przewodniczący RM w Stąporkowie p. Jacek Kołodziej, radni Rady Miejskiej z terenu Niekłania:  Barbara Zamachowska i Maciej Pokusa ,Dyrektor CUW  w Stąporkowie p. Michał Ginalski, Dyrektor MGOKiS w Stąporkowie p. Katarzyna Sorn, Prezes Oddziału ZNP w Stąporkowie a zarazem emerytowany nauczyciel naszej szkoły p. Teresa Polak,  Prezes Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego- koło w Stąporkowie  p. Zbigniew Szkurłat, syn patrona szkoły p. Bolesław Niedzielski, były, emerytowany dyrektor naszej placówki p. Zbigniew Ferensztajn,, kombatanci,  dyrektorzy placówek oświatowych Miasta i Gminy Stąporków, przedstawiciele współpracujących ze szkołą instytucji: Nadleśnictwa Stąporków, MGOPS w Stąporkowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Niekłaniu Wielkim, księża miejscowej parafii, sołtysi oraz liczne grono emerytowanych nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe , szkoły oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, z którym szkołą od wielu lat współpracuje.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, podkreśliła zasługi wszystkich, którzy przyczynili się do powstania, rozwoju oraz aktualnego stanu placówki. Wręczyła statuetki   ,, Przyjaciel Szkoły" - osobom i instytucjom. W części artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów zaprezentowano historię szkoły, jej patrona - Karola Niedzielskiego ,,Dobosza" a także recytatorskie wokalne i taneczne umiejętności uczniów. Poloneza, z uczniami klas ósmych przygotowała kol. Jolanta Szkurłat, tanie z najmłodszymi dziećmi z Punktu Przedszkolnego kol. Agnieszka Kurp, polkę  z przedszkolakami z Oddziału Przedszkolnego kol. Katarzyna Niebudek oraz kujawiaka z uczniami klas trzecich kol. Halina Ludwikowska , Iwona Rybicka i Jolanta Połeć. Piosenki wykonał pod kierunkiem kol. Joanny Boruń wielokrotnie nagradzany na konkursach zespół ,,Szkolne Nutki". Nad przygotowaniem i przebiegiem całości czuwały: autorka scenariusza Jolanta Piętowsa, Marzena Augustyniak, Maria Rusin. Dekoracja to dzieło grupy pod kierunkiem Marioli Słoki i Ewy Słoki.