Akcja "RAZEM na Święta"

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.

Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi, angażowanie się w akcje społeczne dla dobra innych oraz uczy empatii i życzliwości.

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha.

W roku szkolnym 2019/2020 nauczyciele, rodzice i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę, na przykład poprzez wspólne spędzenie przedświątecznego okresu. Czas ten umilą występy dzieci ze szkoły, które przygotowały koncert kolęd i pastorałek oraz świąteczne życzenia. Na to miłe świętowanie rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowali wspólne ozdoby świąteczne i domowe wypieki.

W ramach akcji „Razem na Święta” nasza placówka podjęła następujące działania:

•  Zorganizowanie przedświątecznego spotkania – koncert kolęd i pastorałek integrującego lokalną społeczność;
  • Przekazanie własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, kartek bożonarodzeniowych seniorom ze swojego otoczenia;
  • Zbiórka darów dla Akademii Innowacji Społecznych Schronisko w Stąporkowie;
  • Wystawienie Jasełek w wykonaniu uczniów klas III w Domu Opieki „Barbara” w Wielkiej Wsi