AKCJA CHARYTATYWNA - „Szkoło - pomóż i Ty”

AKCJA CHARYTATYWNA

„Szkoło - pomóż i Ty”

Nasza szkoła chętnie włącza się w liczne akcje charytatywne, aby w ten sposób uświadomić uczniom, jak ważna jest idea pomagania innym.

Jak co roku współpracujemy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych  i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Przesłanie Fundacji „Pomóż i Ty”  to pomoc środowisku osób niewidomych i niepełnosprawnych w szeroko rozumianym aspekcie, a mianowicie walka o ich prawa, reprezentowanie środowiska na forum publicznym, pomoc finansowa, pomoc rzeczowa, opieka społeczna, integracja środowiska i aktywizacja ich działań.

Drugim nadrzędnym celem organizacji jest wpływanie na pozytywne postawy obywateli w stosunku do ludzi potrzebujących, kreowanie postaw obywatelskich mających na celu pomoc środowisku osób dotkniętych cierpieniem i chorobą. Tworzenie klimatu dla ludzi, potrzeby społecznej przynależności, bycia potrzebnym.

Nasza szkoła wzięła udział w corocznych akcjach charytatywnych  Szkoło - Pomóż i Ty”.

Poprzez dystrybucję wśród uczniów cegiełek - pomocy naukowych pomagamy podopiecznym Fundacji.

Wszystkim pomagającym serdecznie dziękujemy!!!