Bicie Rekordu Pierwszej Pomocy

Bicie Rekordu

Pierwszej Pomocy

Po raz kolejny PSP w Niekłaniu Wielkim podjęła próbę bicia  Rekordu Resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP.   W środę 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły ponownie przyłączyła się do wspólnego bicia rekordu. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.W dniu 16.10.2019 roku w lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło około 250 uczniów, 20 nauczycieli oraz dyrekcja PSP w Niekłaniu Wielkim.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu naszej szkoły wraz  z opiekunkami z dużym zaangażowaniem włączyli się do ogólnopolskiej akcji Bicia Rekordu Pierwszej Pomocy.Przygotowali na sali gimnastycznej stanowiska pracy dla każdej klasy, fantomy, pluszowe misie dla najmłodszych uczestników wydarzenia, udekorowali salę plakatami informacyjnymi nt. udzielania pierwszej pomocy, czuwali wraz z nauczycielami nad bezpieczeństwem  i dyscypliną podczas bicia rekordu. Ubrani w kolorze czerwonym rozdawali serduszka uczestnikom akcji oraz sami zachęcili całą społeczność uczniowską do ubrania się w tym wyjątkowym dniu  w kolorach czerwieni.

Szkolny Klub Wolontariatu bardzo dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji za włączenie się w tak ważną i pouczającą akcję, za odwagę oraz motywację do niesienia pomocy osobom, które być może kiedyś będą potrzebowały  naszej pomocy