Żywa Lekcja Historii

ŻYWA LEKCJA HISTORII W NASZEJ SZKOLE

,,Wrzesień 1939 r ‘’.

W lutym do naszej szkoły przybyła  grupa artystyczna Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pod tytułem „Wrzesień 39”. Podczas pokazu przedstawiciele grupy ,,Rekonstrukto’’ przedstawili sytuację międzynarodową Polski przed wybuchem II wojny światowej oraz  w trakcie jej trwania. Artyści zaprezentowali polskie mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się repliki broni, karabiny, pistolety, granaty oraz  bagnety. Chętni uczniowie/a był ich sporo / mieli szanse osobiście dotknąć i sprawdzić wyposażenie wojska polskiego poprzez przymierzanie  hełmów, masek przeciwgazowych oraz elementów umundurowania żołnierzy. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia a zarazem dotknięcia repliki broni . Na zakończenie pokazów uczniowie ćwiczyli musztrę, sprawdzając, kto nadaje się do wojska. Była to żywa lekcja historii.