Koncert dla Niepodległej

Koncertem "Młodość dla Niepodległej" rozpoczęliśmy realizację projektu "MŁODOŚĆ DLA NIEPODLEGŁEJ, CZYLI WESPÓŁ W ZESPÓŁ PO DROGACH WOLNEJ POLSKI".

Jest to przedsięwzięcie łączące Samorządy Uczniowskie naszej Szkoły i PSP nr w Stąporkowie. Koordynują je Panie: Joanna Boruń i Ewa Słoka (PSP w Niekłaniu) oraz Małgorzata Szot i Ilona Dwojakowska (PSP nr 2 ).

Na dzisiejszym koncercie gościliśmy znakomitych gości: - Potomków Żołnierzy Wyklętych: Panią Aleksandrę Milanowską - córkę Aleksandra Życińskiego ps. "Wilczur" oraz Pana Grzegorza Włodarczyka - syna Mieczysława Włodarczyka ps. "Dziadek".

Swoją obecnością zaszczycili nas również Pani Burmistrz Dorota Łukomska, Przewodniczący Rady Miasta - Pan Jacek Kołodziej, radni - Pani Barbara Zamachowska i Pan Maciej Pokusa, Pan Zbigniew Szkurłat, przedstawiciele Stowarzyszenia Libera ResPublica, przedstawiciele Światowego Związku AK - oddz.w Niekłaniu, Pani Teresa Polak - prezes ZNP w Stąporkowie.

Nieocenione wsparcie otrzymaliśmy od Dyrekcji obu naszych szkół - Pani Teresy Pokusa - naszej Pani Dyrektor oraz Pani Dyrektor Joanny Bernat i Pana Wicedyrektora - Wojciecha Ćwika z PSP nr 2.

Wysłuchaliśmy wielu wspaniałych Artystów. Ucztę muzyczną przygotowali: Zespół artystyczno-muzyczny Białaczów, Senioriada, Asumpt pod kierownictwem Pani Ewy Guli, Szkolne Nutki, harcerze z PSP nr 2, duet: Olaf Świerczyński i Marcel Młynarczyk, Pan Sebastian Moczarski, Dominika Deszczyńska, Natalia Boruń, Pan Marian Domagała, przedszkolaki i zerówka z naszej szkoły, klasa VIa.