Ważna informacja dla rodziców

INFORMACJA DLA RODZICÓW

1. Od 2 września 2020 r nauka w szkole będzie odbywać się  systemem  stacjonarnym. Uczniowie  poszczególnych klas będą odbywali lekcje w przeznaczonych  dla nich salach  ( z wyjątkiem lekcji  informatyki ,edukacji informatycznej i chemii ).

OP 3-5 lat

Agnieszka Kurp

Nr Sali 5 ( sala punktu przedszkolnego)

Klasa OP

6 latki

Katarzyna Niebudek

NR Sali 4 ( sala oddziału przedszkolnego )

Klasa I A

Klasa VIII

Katarzyna Urban

Nr Sali 103

2.  Szatnie  zostają wydzielone w następujący sposób:

- klasy 0-III- rozbierają się w salach lekcyjnych

- Klasa IV – boks 1 i 2

-klasa V – boks 3

-klasa VI A – boks 4

-klasa VI B – boks 5

- klasa VII A- boks 6

- Klasa VII B – boks 7

-Klasa VIII – boks 8

3. Uczniowie wchodzą do szkoły trzema wejściami:

- wejście główne klasy  -   IV- VIII

- wejście boczne ( ganeczek od strony boiska ) – klasy 0- III

- wejście tylne ( od strony boiska przy sali gimnastycznej ) – oddział przedszkolny  3-5 latki

4. Uczniowie wchodzący do szkoły są zobowiązani do :

- posiadania maseczki zakrywającej usta i nos

- dezynfekcji rąk

- zachowania dystansu społecznego ( odległości  1,5 m )

5. Poza salą lekcyjną , we wszystkich przestrzeniach wspólnych ( autokar , szatnia , korytarz itp. ), wprowadza się  obowiązek noszenia maseczek.

6. Uczniowie dowożeni  do szkoły przez rodziców lub dochodzący do szkoły, są zobowiązani do wstawienia się nie wcześniej niż o godz 7.50-7.55

7. Po przyjściu do szkoły i przebraniu się w szatni , uczniowie przechodzą  do wyznaczonej klasy.

8. Uczniowie dowożeni do szkoły autokarami szkolnymi są zobowiązani do zakrywania ust i nosa w czasie wsiadania i jazdy autobusem ,  w drodze do szatni i sali świetlicowej.  Ci uczniowie udają się do wyznaczonej sali świetlicowej ( sala nr 2, 202, 207).

9. Przerwy w szkole zostaną zorganizowane tak,  aby uczniowie z różnych klas nie mieli możliwości kontaktowania się ze sobą . W przypadku zetknięcia się uczniów w przestrzeni wspólnej , obowiązuje noszenie maseczek.

10. Zajęcia z WF oraz inne wybrane zajęcia a także przerwy,  odbywać się będą na świeżym powietrzu ( boisku szkolnym), w miarę możliwości i warunków pogodowych.

11. Szkoła zapewnia dezynfekcję rąk – środek dezynfekujący TRISEPT MIX. Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców  o podejmowanie rozmów z  dziećmi  na temat ważności  przestrzegania powyższych zasad obowiązujących w szkole.

UWAGA !

Ze względu na brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa ( dystans społeczny) w autokarze i świetlicy,  do szkoły będą mogli dojeżdżać tylko uczniowie uprawnieni do dowozów ( klasy 0-IV -powyżej 3 km od miejsca zamieszkania , klasy V-VIII - powyżej 4 km od miejsca zamieszkania).