Dzień sportu

DZIEŃ SPORTU

Z okazji MDD w naszej szkole był Dzień Sportu - 2 czerwca. Nauczyciele wychowania fizycznego z pomocą wychowawców zorganizowali Turniej Piłki Nożnej dla chłopców oraz Turniej Piłki Siatkowej dla dziewcząt. Nasze gimnazjum należy do Zespołu szkół Publicznych w Niekłaniu Wielkim więc w rozgrywki zaangażowaliśmy też uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W kategorii PSP:

3 grupy po 3 drużyny z klas IV, V, VI

Chłopcy rywalizowali w turnieju trójek piłkarskich.

Z każdej grupy wiekowej wychodziła do finału 1 drużyna.

Finał podobnie jak i eliminacje rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Zwycięskie drużyny PSP:

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa VI

III miejsce – klasa IV

W kategorii PG:

3 grupy po 3 drużyny z klas I, II, III

Turniej odbył się na tych samych zasadach co w PSP.

Zwycięskie drużyny to:

I miejsce – klasa III

II miejsce – klasa II

III miejsce – klasa I

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W kategorii PSP rywalizowały między sobą 3 zespoły 4 osobowe po jednym z klas IV, V, VI. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”. Grano do 25 punktów do 2 setów wygranych. Kolejność miejsc:

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa V

III miejsce – klasa IV

Na podobnych zasadach odbyły się mecze w gimnazjum z tą różnicą ,że drużyna dziewcząt składała się z 6 zawodniczek.

Kolejność miejsc;

I miejsce – II klasa

II miejsce – I klasa

III miejsce – III klasa

Na koniec turnieju rozegrano mecz zwycięskiej drużyny dziewcząt z PSP ze zwycięską drużyną dziewcząt gimnazjum, który dostarczył wiele emocji. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary.

Wychowawcy klas oraz pozostali uczniowie dopingowali swoim kolegom przez cały czas trwania rozgrywek.

Mimo , iż pogoda zepsuła nam plany, gdyż turnieje miały odbyć się na boiskach Orlika przy szkole lecz padał deszcz i odbyły się na sali gimnastycznej, Dzień Sportu przebiegł w miłej, sprzyjającej atmosferze.