Kilka słów o projekcie

Mając na uwadze zdrowie oraz bezpieczeństwo uczniów, a także, w ramach prowadzenia działań profilaktycznych, nasza szkoła przystąpiła do Programu pod hasłem ,,Dopalaczom stop”. W ramach tego programu w okresie od 16 listopada 2015 do 31 maja 2016 przeprowadzony zostanie konkurs ,, Szkoła wolna od dopalaczy”.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wychowawców na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy. Poprzez szereg spotkań i konwersatoriów chcemy również uświadomić uczniom, jak można bronić się przed zażywaniem środków psychoaktywnych, jak kształcić w sobie postawę asertywności oraz chcemy przestrzec ich przez konsekwencjami i skutkami sięgania po dopalacze.
Przy wspólnym zaangażowaniu  uczniów, wychowawców i nauczycieli w ramach konkursu zrealizowanych zostanie 9 zadań.
Nagrodą za udział w konkursie jest otrzymanie certyfikatu ,,Szkoła wolna od dopalaczy”.

Koordynator konkursu: U.Pronobis