Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram realizacji zadań w ramach konkursu

,,Szkoła wolna od dopalaczy”.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 16 listopada 2015 r. do 31 maja 2016 r.

L.p.

Zadanie

Termin realizacji

Odpowiedzialne osoby

1.

„Używkom mówię nie” – zainscenizowanie kilku sytuacji, w której potrafimy wykazać się postawą asertywną i odmówić, gdy ktoś zachęca do używek. Dyskusja na temat szkód zdrowotnych i społecznych związanych z używaniem dopalaczy.

Grudzień -styczeń

Wszyscy wychowawcy

2.

Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat „Dopalacze – jak się przed tym bronić”.

styczeń

wychowawcy

3.

Nie daj się wypalić” – przeprowadzenie międzyszkolnej kampanii informacyjnej w wybranej formie (np. ulotek, radiowęzła, akcji informacyjnej na stronie internetowej szkoły).

K. Urban

4.

Przygotowanie plakatu pod hasłem „Stop dopalaczom!”.

luty

n-l plastyki

5.

Zorganizowanie dla uczniów, rodziców oraz dyrektorów, nauczycieli i pedagogów spotkania z lekarzem nt. niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą korzystanie z dopalaczy oraz z Policjantem nt. odpowiedzialności wynikającej z rozprowadzania dopalaczy.

Grudzień - styczeń

A.    Boruń

6.

Zorganizowanie dla uczniów zajęć praktycznych z ratownikiem medycznym dot. pierwszej pomocy przedmedycznej.

Październik - listopad

A. Bała

M. Rusin

7.

Zorganizowanie akcji „Pakt przeciwko dopalaczom”. Przeprowadzenie wśród uczniów akcji zbierania podpisów pod listą osób, które dopalaczom mówią nie.

M. Augustyniak

8.

Zorganizowanie spotkania z osobą, która była uzależniona od narkotyków, aby opowiedziała o swoich negatywnych doświadczeniach z tym związanych. W przypadku placówek, w której otoczeniu brak takiej osoby można włączyć uczniom film na ww. temat.

Kwiecień?

9.

Przeprowadzenie na lekcjach wychowawczych inscenizacji, które będą podsumowaniem zdobytej wiedzy na temat działania dopalaczy.

Wszyscy wychowawcy

10.

Udziału w kursie „Dopalacze – nowe wyzwania dla pracowników szkół oraz placówek oświatowych”, który w okresie od 16.11.2015 r. do 16.02.2016 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Listopad - luty

Koordynator: U. Pronobis